Recept na výrobu jemného šlehaného mýdla

Jehacko.cz

0 Kč

Recept na výrobu jemného šlehaného mýdla

Recept na výrobu jemného šlehaného mýdlaŠlehané mýdlo je velmi jemné a můžete jej použít také jako odličovací mýdlo. Velmi rychle si jej zamilujete a díky svěží vůni meduňky Vás nastaruje každé ráno do nového dne.

Šlehané mýdlo má sametovou texturu. Můžete jej vyrobit sobě, nebo také jako dárek pro kamarádku. Díky této textuře je třeba s mýdlem zacházet opatrně a šetrně jej vyndat z formy, aby se Vaše dílo povedlo. Raději pro začátek vybírejte formy, které jsou tvarově jednodušší.Mýdlo můžete vlít a nechat ztuhnout v dárkové dózičce. Dózička je praktická, pokud cestujete a berete si mýdlo s sebou. Ideální je jako dárkové balení.

Recept na výrobu šlehaného mýdla

Připravte si:

150g mýdlové hmoty bambucké máslo a ovesné vločky

0,8 litr vody – nebo odvar z bylinek – doporučuji meduňku

2 lžíce jedlé sody

1 lžíce mandlového oleje

1 lžíce makadamového oleje

Oleje můžete nahradit oleji, které máte doma – např. olivový, slunečnicový)Postup:

Odvar z bylinek – jednoduše připravíte jako např. sypaný čaj. Měl by být silnější a nechejte déle louhovat. Odvar můžete také připravit z čerstvýh bylinek, které máte doma za oknem nebo na zahrádce.

Mýdlovou hmotu nastrouhejte a nechejte rozpustit v odvaru z bylinek nebo ve vodě. Nádobu postavte a vařte ve vodní lázni. Nádodu si vyberte takovou – ve které se Vám bude dobře mýdlo šlehat. Směs pomalu míchejte, dokud se všechny mýdlová hmota nerozpustí.

Jakmile je směs rozpuštěná, přidejte 2 lžíce sody a po lžíci od každého oleje. Hmota postupně začně houstnout.

Můžete přidat také pár kapek vonné silice– k meduňce se skvěle hodí citron

V této fázi můžete hmotu odstavit a připravit si šlehač nebo tyčový mixér.

Jemně šlehejte, dokud není mýdlo nadýchané konzistence. Ještě vlažné – nalévejte do připravené formy, nebo dózičky. Pokud by Vám mýdlo ztuhlo a vychladlo při šlehání – již jej do formiček nevylejete.

Našlehané mýdlo nechejte ztuhnout na chladném a suchám místě, nebo v ledničce.

Uchovejte z dosahu děti – aby si jej nespletli se sladkou pochoutkou, kterou doma do forem děláte.

Dodržujte bezpečnost při vaření a šlehání mýdla.

Mýdlo z forem vyndávejte opravdu opatrně, abyste si dílo nezkazili.Použití šlehaného mýdla

Odličovací:

kousek mýdla rozpěňte v dlaních nebo naneste na odličovací tampónky. Při zasažení očí, vypláchtěte vodou a po odlíčení ošetřete pleť krémem.

Na tělo:

Mýdlo lze použít na běžné mytí. Doporučujeme nanést na houbičku nebo masážní žíňku a jemně umýt celé těloDoporučení:

Pokud se Vám zdá výroba složitá, nebojte se a zkuste si mýdlo vyrobit třeba z polovičního množství. Do šlehaného mýdla se zamilujete, zvlášť, když si vyberete a přidáte vůni, která je Vám příjemná.

Mýdlo je bez konzervačních látek, jeho životnost prodloužíte uchováním v ledničce. Nenechte do mýdla zatéct vodu, je nositelem baktérií a může mýdlo zkazit.Pokud nebudete šlehané mýdlo používat na odlíčení a máte rádi bylinky – pak můžete vyrobit třeba mýdlo levandulové – přidat květ levandule a vyrobit tak krásné, voňavé a peelinkové mýdlo.Přejeme Vám úspěšné tvoření a užívání 

akce na vybrané produkty platí pouze do 31.12.2020

Horoušánská 234/9
25081 Nehvizdy

info@jehacko.cz
(+420) 602 573 981

Logo Gopay